İçeriğe geç

Üniversite Matematik İçin Kullandığım Kaynaklar

Fizik için paylaştığım kaynaklardan sonra Matematik ile devam ediyorum. Aslında Matematik yani Calculus için çok fazla çeşit kaynak kullanmıyorum. Çünkü geçen dönem bir youtube kanalı keşfettim ve başka bir kanala daha ihtiyacım olmadı.

Fuat Serkan Orhan

Hatırladığım kadarıyla profesör veya öğretim görevlisi değildi, sanırım mühendisti. Ama bazı profesörlere bin basar, gerçekten bir konuyu anlamadıysam ilk başvuracağım kaynak bu videolardır. Bunu izleyip de anlamamam pek başıma gelmedi açıkçası.

Khan Academy

Khan Academy’yi çoğunuz duymuşsunuzdur. Sadece matematik değil bir çok kaynak mevcut. Ayrıca hem web sitesi hem de youtube kanalı var. 

Görüldüğü üzere calculus için video izlemek yerine daha çok sorularla pekiştirmeyi seviyorum. Kullandığım kitabın pdfsini de şuraya bırakayım.

İngilizce Pdf: robert_a._adams_christopher_essex_calculus_a_cbookfi

Türkçe Pdf

Konuyu deftere aldığım notlardan ve videolardan tekrar edip sonra da o bölümün ( mesela 4.9 ) sonundaki sorulara geçiyorum. Pdf’nin sonunda sadece tek sayılı soruların cevapları var, bilginize. Cevabı olmayan soruyu çözmek bana anlamsız geldiğinden sadece tek sayılı soruları çözüyorum.

Benim Matematiğe çalışma metodum bu şekilde. Umarım kaynaklar faydalı olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.