İçeriğe geç

Metrobüs Günlükleri

İstanbul…  Kalabalığı ayrı dert, ulaşımı ayrı dert. Ama yine de seviyor insan işte katlanıyor. Okula gidip gelirken yaklaşık 3 – 4 saati yolda geçen biri olarak bugün bir şeylerden bahsedeceğim işte.

Metrobüste hayatta kalmanın yollarından bahsedeyim öncelikle. Saat 7 den önce metrobüsler mis arkadaşlar mis.  Araca binmeye çalışırken kimse sizi arkadan ittirmiyor, kimse yanı başınızda bana yer ver diye dikilmiyor. Ayrıca oturmak istediğiniz yeri seçebiliyorsunuz da!!! Sonraki saatlerde Allah’a emanet olun. Kışın yine iyi, yazın daha beter. Nefes alabiliyosanız iyidir.

Kendinizi kenarlara çekmeye çalışın. Ortada gitmek tam bir zulüm hele de boyunuz kısaysa başkalarına tutunmak için izin istemek son çareniz olabilir.d

İnsanlarla iyi anlaşın. Gülümseyin birbirinize. Bacağınız kapıya falan sıkışırsa yardım edebilecek birileri olmalı.

1 durak kala hazırlanmaya kapıya doğru yönelmeye başlayın. O zorlu yolculuk için bir ön hazırlık gerek.

Eğer yolunuz uzunsa benim gibi ilk başlarda müzik yolunuzun hızlı geçmesini sağlayacaktır. Tabi bir süre sonra o da kesmiyor. Tavsiyem kitap okumanız. Kitabın dünyasına girdiniz mi metrobüste olduğunuzu bile unutuyorsunuz. Ya daa en güzeli uyuyun.

Metrobüs körükleri<3 Orada en fazla durabilecek kişi sayısı da bellidir. Rahatça yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. Tek kötü yanı oraya geçerseniz gözden oturma eylemini çıkarmanız gerekir. Ama yolunuz kısaysa otobüs körükleri her derde deva.

He bir de bunlar eğer binebilirseniz başınıza gelebileceklere önlemler. İş çıkışı saatlerinde karşılaşabileceğiniz bir görüntü de aşağıda. Bununla başa çıkmanın yolu sabır arkadaşlar sadece sabır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.