Hakkımda

Merhaba!

Ben Reyhan. Endüstri Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 2 yıldır bu blogda bir şeyler karalıyorum. Aslına bakarsanız blog işlerine merakım ilkokul zamanlarıma kadar dayanır. Nereden kafamıza estiyse iki arkadaşımla beraber 5.sınıftayken bir site kurmuştuk. Daha yeni yeni öğrendiğimiz ingilizceyle -o nasıl bir cesarettir- ingilizce altyapılı bir siteden blog açtık. Tabi açana kadar giriş yap ve oturum aç arasındaki farkı anlayamayıp 10 20 tane site açmıştık bu da aklımda en net kalan anılardan birisidir :D Tabi azmettik, o siteye giriş de yaptık, resimler müzikler oyunlar Allah ne verdiyse yükleyip sınıfımıza hava da atmıştık :D Ah eski günler.

İşte birkaç hafta uğraştıktan sonra çocuk işte hevesimizi alıp bıraktık. Ondan sonra da bu işlerle pek bir alakam olmadı. Taaa ki Industryolog Akademi ile tanışana kadar..

Bir Ağustos akşamıydı.. yıl 2016. Tercih dönemi Endüstri Mühendisliği nedir ne değildir diye araştırırken akademiden bir ablamıza denk gelmişim meğersem. Sohbet ettikten sonra da beni facebook grubuna davet etti benim serüvenim de orada başladı.

Industryolog Akademi aslında benim hayatımın dönüm noktalarından biri. Daha bölüme başlamadan onlarca endüstri mühendisi adayı arasında buldum kendimi, onların tavsiyelerini bir bir dinledim uygulamaya çalıştım. Yaklaşık 2 yıl boyunca sitede yazar, editör, it danışmanı gibi çeşitli görevlerde bulundum. Sürekli okuyup, kendimi geliştirmem gerektiğini öğrendim. Hayatım boyunca unutamayacağım anılar ve arkadaşlıklar biriktirdim. Hatta sadece akademiden tanıştığım bir grup arkadaşımla karadeniz turuna çıktım… Şuan akademide aktif görev almıyorum fakat bana kattıkları ve şuanki ben olmamı sağladığı için ömrüm boyunca akademinin etkilerini üzerimde taşıyacağıma eminim.

Bu blogda da biraz kendimden, hayatımdan parçalar göreceksiniz. Biraz araştırmalarımdan, merak edip öğrenip sizin de öğrenmenizi istediğim konulardan ve tabi ki çağımızın yıldızı yazılım ile ilgili bazı yazılar yazıyorum.

Keyifli okumalar diliyorum. Sağlıcakla kalın.

06.10.2018

İletişim: reyhangoc@outlook.com